Bilety: The Marriage of Figaro

The Marriage of Figaro

Od 132 PLN

Zobacz operowe arcydzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta, „The Marriage of Figaro” („Wesele Figara”), na londyńskim West Endzie. To opowieść o wierności, intrygach i docenianiu ludzi wokół siebie. Podziwiaj zachwycające utwory Mozarta i humorystyczną historię w wykonaniu utalentowanych śpiewaków operowych.

Ważne informacje

- Zobacz jedną z dziesięciu najbardziej znanych oper na świecie
- Spektakl grany jest od ponad 300 lat
- Wybierz najlepsze dostępne miejsca na widowni
- Zachwyć się tą klasyczną historią, bez względu na to, czy jesteś koneserem opery, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą formą sztuki

Czego mogę się spodziewać?

„The Marriage of Figaro” („Wesele Figara”) jest jedną z oper Mozarta, która poprzez dowcip, wdzięk i radosną inwencję muzyczną obnaża kondycję ludzką. Dyrektorem muzycznym ENO jest Martyn Brabbins, który dyryguje drugim wznowieniem uznanej przez krytykę produkcji Fiony Shaw.

Dziś możemy myśleć o „Weselu Figara” jako o utworze klasycznym i ponadczasowym, ale kiedy Mozart rozpoczął pracę nad swoim dziełem w 1785 r., wybuchł skandal. Opera oparta jest na francuskiej sztuce „Szalony dzień, czyli wesele Figara”, napisanej w 1778 r. Została ona zakazana we Francji, a także w Wiedniu. Mimo protestów innych kompozytorów, Mozart zaadaptował wspomnianą sztukę z pomocą Lorenza Da Ponte, który napisał libretto. W maju 1786 r. w Wiedniu odbyła się premiera „Wesela Figara” Mozarta. Kiedy jednak widzowie z tego miasta nie docenili tego dzieła, spektakle zostały przeniesione do Pragi. Tamtejsza premiera miała miejsce w 1787 r. i odniosła ogromny sukces.

Opera traktuje o zbliżającym się weselu Figara i Zuzanny, pokojowego i służącej, którzy pracują dla bogatego hrabiego Almavivy. Wkrótce dla zakochanych staje się jasne, że hrabia planuje uwieść Zuzannę jeszcze przed ceremonią. Zawiązują więc oni spisek z porzuconą hrabiną, aby przechytrzyć jej męża i nauczyć go wierności. Ale kiedy hrabia bierze na nich odwet, Figaro i Zuzanna muszą podjąć sprytniejszą grę, nie tylko dla własnego dobra, ale także dla dobra hrabiny.

Co należy zrobić?

Wkrótce po dokonaniu rezerwacji otrzymasz swój bilet elektroniczny mailem. Wydrukuj go i przynieś ze sobą do teatru. Akceptowane są również bilety mobilne.

Przedstawienia

Wtorek - czwartek: 19:00.
Sobota: 18:00 lub 19:00.

Natychmiastowe potwierdzenie

Akceptowane są bilety w telefonie komórkowym

Czas trwania: 3 godz. 20 min.

Pokaż informacje

Wskazówki

Teatr Coliseum

Adres
St Martin's Lane Londyn WC2N 4ES

×

Obsługa klienta

22 397 91 68 22 397 91 68

Czy potrzebujesz pomocy? Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.